Фахівці казеного підприємства “НВК “Іскра”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, капітально відремонтували та модернізували радіолокаційну станцію 19Ж6, в результаті чого вона отримала індекс 35Д6М, та, фактично, стала новим сучасним зразком РЛС.
 Модернізація виконана в рамках державного оборонного замовлення 2020 року, повідомили на підприємстві.
“Станція майже 30 років виконувала своє бойові завдання у Збройних силах Україні і увесь цей час її обслуговували спеціалісти заводу. У результаті останньої глибокої модернізації радіолокаційна станція за своїми тактико-технічними характеристиками фактично, стала новою, сучасною РЛС, яка відповідає всім необхідним вимогам сьогодення”, - розповів директор Іскри Юрій Пащенко. 
Така модернізація має значний експортний потенціал і може зацікавити іноземних партнерів, зазначають на підприємстві.
 “Сьогодні по всьому світу є велика кількість виробів типу 19Ж6, 36Д6 старого зразка зі строками експлуатації більше 20 років. Радари цього типу вже більше 10 років експлуатують Сполучені Штати Америки, за останні роки вони отримали від КП «НВК «Іскра» дві радіолокаційні станції 36Д6. Ці радари потребують ремонту та модернізації, в наслідок проведення яких замовник отримує нову сучасну РЛС. При цьому, вартість ремонту та модернізації значно менша, ніж придбання нової станції. Це є перспективним напрямком роботи підприємства та цікавить іноземних партнерів, адже станції більше 20 років експлуатації отримуватимуть “дуге життя” і будуть здатні виконувати свої бойові задачі, навіть у складних кліматичних умовах”, - підсумував директор КП  НВК «Іскра».
 У ході ремонту та модернізації у станції замінили всі вузли та складові частини, що мали фізичний або моральний знос, відновили захисне та лакофарбове покриття, здатність роботи станції у заявлених кліматичних умовах.
 “У модернізованого радару збільшено дальність дії, підвищено точність визначення координат, покращені параметри траєкторної обробки, за рахунок сучасних програмних рішень розширені функціональні можливості та зменшена вартість технічного обслуговування”, - розповів деталі проведених підприємством робіт Юрій Пащенко.
 Також у станції замінили пристрої формування зондуючих сигналів, у результаті чого істотно зменшився рівень хибних відміток при роботі у гірській місцевості.
 Система охолодження РЛС також була модернізована, у результаті чого збільшили реальний строк роботи клістронів.  
 “Особливо хочеться відзначити, що у модернізованій РЛС відображається інформація про місцезнаходження та про інтенсивність метеорологічних явищ - ці дані дуже корисні при керуванні діями пілотів. Також значну увагу ми приділили створенню комфортних умов праці для персоналу станції  - встановили нові робочі місця, укомплектували індикаторний відсік системою кондиціонування та обігрівачем”, - розповів про особливості модернізації директор підприємства.
 Радар може додатково комплектуватись чотирма виносними робочими місцями - це дозволяє управляти станцією у повному обсязі на відстані до 300 метрів. РЛС може також опціонально комплектуватись комплектом обладнання для взаємодії безпосередньо із зенітно-ракетними комплексами.
 “Іскра має багаторічний досвід у виготовленні та модернізації виробів типу 19Ж6, 35Д6, 36Д6. Спеціалісти підприємства забезпечують технічний супровід роботи РЛС на протязі всього життєвого циклу станцій, як на території України так і далеко за її межами. Цей фактор є дуже важливим для військової техніки, яка повинна цілодобово та безперервно виконувати бойове чергування та забезпечувати контроль за повітряним простором”, - підкреслив Юрій Пащенко.
 Він додав, що здатність підприємства забезпечити технічний супровід, виконати роботи з модернізації та оновлення програмного забезпечення виробів, що стоять на озброєнні за кордоном, дуже високо цінується іноземними партнерами при виборі надійної та ефективної техніки.

Фото до модернізації:

 

Та після:

 

Створено: 25 травня 2020

На підприємстві у стислі терміни розроблено і виготовлено дослідний зразок нової перспективної радіолокаційної станції 80К6КС1.

Основне призначення РЛС – виявлення в зоні огляду, супровід і вимір трьох координат повітряних об’єктів та їх швидкості у складі зенітно-ракетного комплексу (ЗРК). 80К6КС1 створена для бойового застосування у складі дивізіонів зенітно-ракетних військ ППО.

РЛС спрягається як з наявними в Збройних Силах України  ЗРК, так і може працювати у складі ЗРК закордонного виробництва.

Станція 80К6КС1 є модифікацією лінійки радарів  79К6 та 80К6,  які добре зарекомендували себе у Повітряних Силах ЗСУ.

Ключовими елементами технологічного успіху цієї розробки є побудова передавального пристрою на сучасних твердотільних модулях, використання технологій цифрових антенних решіток, реалізація на новітній елементній базі спеціальних обчислювачів радіолокаційних сигналів, що працюють за розробленими на підприємстві високоефективними алгоритмами. 

З метою забезпечення підвищеної мобільності РЛС вся апаратура розміщується на одній транспортній одиниці вітчизняного виробництва, що дозволяє виконувати розгортання та згортання виробу у лічені хвилини.      

Наразі фахівцями підприємства успішно завершено попередні випробування дослідного зразка РЛС, який у процесі випробувань підтвердив усі заявлені тактико-технічні характеристики. Найближчим часом відбудуться державні випробування виробу 80К6КС1.

Створено: 19 травня 2020

 

тел. +38 (061) 271-21-52

e-mail: iskra@iskra.zp.ua

69071, вул.Магістральна 84,
м.Запоріжжя, Україна