Команда державного концерну "Укроборонпром" та "НВК "Іскра" презентувала віце-прем’єр міністру — міністру з питань стратегічних галузей промисловості Олегу Уруському концепцію першої секторальної бізнес-одиниці, яку планується створити як модель корпоратизації державних підприємств оборонпрому.

      Презентація відбулася під час візиту Олега Уруського на "НВК "Іскра" у Запоріжжі 31 липня 2020 року.

     Роман Бондар, директор офісу трансформацій Концерну та Юрій Пащенко, директор запорізької "Іскри", розповіли віце-прем’єр-міністру про плани створити перший галузевий холдинг на базі НВК "Іскра" шляхом об’єднання 9 підприємств-учасників УОП, які створять повністю автономний та замкнений цикл виробництва всієї лінійки радіолокаційних станцій, що перебувають на озброєнні Збройних сил України та іноземних держав.

     У єдину групу компаній будуть об’єднані як виробництва, так і конструкторські бюро. Під час створення передбачена релокація промислових потужностей підприємств, які розташовані в інших областях України; процес очищення активів цих підприємств від обтяжень та позбавлення надлишкового майна. Зареєстрований у Верховній Раді проект закону має спростити фінансові операції з майном цих підприємств, що дозволить швидко та ефективно здійснити процес їх реорганізації та об’єднання.

       Конструкторські та інженерні колективи при цьому отримують імпульс для подальшого розвитку.

      Зі слів Юрія Пащенко, група компаній матиме власний корпоративний центр і буде забезпечувати повний спектр послуг: розробку, виготовлення, модернізацію та ремонт виробів, тобто, пожиттєвий супровід та обслуговування продукції.

      У разі ухвалення законопроекту #3822, який дасть "зелене світло" корпоратизації державних підприємств оборонної галузі, створити та повноцінно запустити роботу корпорації радарних систем можливо протягом 2,5-3 років, зауважив Роман Бондар.
Олег Уруський позитивно оцінив запропоновану концепцію та запевнив у тому, що новостворене міністерство забезпечуватиме сприятливе нормативно-правова поле для створення галузевих корпорацій.

     Він також додав, що найближчим часом планує зустрітися з міністром оборони, та підняти ключові проблемні питання діяльності державних підприємств, що виготовляють та реалізують озброєння та військо у техніку вітчизняного виробництва.

      "Ми маємо подивитися один одному в очі і перезавантажити стосунки. Завдання у нас у всіх – спільне: озброювати країну та військо", підсумував Олег Уруський.

   Також віце-прем’єр-міністр відвідав державне підприємство "Івченко-Прогрес", оглянув виробництво та перспективні розробки авіаційних двигунів конструкторського бюро.

 

 

 

 

Створено: 03 серпня 2020

Фахівці казеного підприємства “НВК “Іскра”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, капітально відремонтували та модернізували радіолокаційну станцію 19Ж6, в результаті чого вона отримала індекс 35Д6М, та, фактично, стала новим сучасним зразком РЛС.
 Модернізація виконана в рамках державного оборонного замовлення 2020 року, повідомили на підприємстві.
“Станція майже 30 років виконувала своє бойові завдання у Збройних силах Україні і увесь цей час її обслуговували спеціалісти заводу. У результаті останньої глибокої модернізації радіолокаційна станція за своїми тактико-технічними характеристиками фактично, стала новою, сучасною РЛС, яка відповідає всім необхідним вимогам сьогодення”, - розповів директор Іскри Юрій Пащенко. 
Така модернізація має значний експортний потенціал і може зацікавити іноземних партнерів, зазначають на підприємстві.
 “Сьогодні по всьому світу є велика кількість виробів типу 19Ж6, 36Д6 старого зразка зі строками експлуатації більше 20 років. Радари цього типу вже більше 10 років експлуатують Сполучені Штати Америки, за останні роки вони отримали від КП «НВК «Іскра» дві радіолокаційні станції 36Д6. Ці радари потребують ремонту та модернізації, в наслідок проведення яких замовник отримує нову сучасну РЛС. При цьому, вартість ремонту та модернізації значно менша, ніж придбання нової станції. Це є перспективним напрямком роботи підприємства та цікавить іноземних партнерів, адже станції більше 20 років експлуатації отримуватимуть “дуге життя” і будуть здатні виконувати свої бойові задачі, навіть у складних кліматичних умовах”, - підсумував директор КП  НВК «Іскра».
 У ході ремонту та модернізації у станції замінили всі вузли та складові частини, що мали фізичний або моральний знос, відновили захисне та лакофарбове покриття, здатність роботи станції у заявлених кліматичних умовах.
 “У модернізованого радару збільшено дальність дії, підвищено точність визначення координат, покращені параметри траєкторної обробки, за рахунок сучасних програмних рішень розширені функціональні можливості та зменшена вартість технічного обслуговування”, - розповів деталі проведених підприємством робіт Юрій Пащенко.
 Також у станції замінили пристрої формування зондуючих сигналів, у результаті чого істотно зменшився рівень хибних відміток при роботі у гірській місцевості.
 Система охолодження РЛС також була модернізована, у результаті чого збільшили реальний строк роботи клістронів.  
 “Особливо хочеться відзначити, що у модернізованій РЛС відображається інформація про місцезнаходження та про інтенсивність метеорологічних явищ - ці дані дуже корисні при керуванні діями пілотів. Також значну увагу ми приділили створенню комфортних умов праці для персоналу станції  - встановили нові робочі місця, укомплектували індикаторний відсік системою кондиціонування та обігрівачем”, - розповів про особливості модернізації директор підприємства.
 Радар може додатково комплектуватись чотирма виносними робочими місцями - це дозволяє управляти станцією у повному обсязі на відстані до 300 метрів. РЛС може також опціонально комплектуватись комплектом обладнання для взаємодії безпосередньо із зенітно-ракетними комплексами.
 “Іскра має багаторічний досвід у виготовленні та модернізації виробів типу 19Ж6, 35Д6, 36Д6. Спеціалісти підприємства забезпечують технічний супровід роботи РЛС на протязі всього життєвого циклу станцій, як на території України так і далеко за її межами. Цей фактор є дуже важливим для військової техніки, яка повинна цілодобово та безперервно виконувати бойове чергування та забезпечувати контроль за повітряним простором”, - підкреслив Юрій Пащенко.
 Він додав, що здатність підприємства забезпечити технічний супровід, виконати роботи з модернізації та оновлення програмного забезпечення виробів, що стоять на озброєнні за кордоном, дуже високо цінується іноземними партнерами при виборі надійної та ефективної техніки.

Фото до модернізації:

 

Та після:

 

Створено: 25 травня 2020

 

тел. +38 (061) 271-21-52

e-mail: iskra@iskra.zp.ua

69071, вул.Магістральна 84,
м.Запоріжжя, Україна