Конструктори підприємства постійно виконують проектні роботи з розробки нових та модернізації раніше виготовлених радіолокаційних станцій. Так нещодавно на КП «НВК «Іскра» повністю завершили розробку конструкторської документації проекту рухомого автономного вторинного радіолокатора «Траса–М».

Головною метою при розробці цього виробу було створити радар, який здатний задовольнити потреби підрозділів РТВ та ЗРВ ПС ЗСУ актуальною інформацією щодо державної приналежності повітряних об'єктів у контрольованому повітряному просторі.

             Твердотільний рухомий автономний вторинний радіолокатор «Траса–М» з фазованою антенною решіткою працює в системі радіолокаційного впізнавання NATO MkXA(MkXII), VII діапазоні системи радіолокаційного впізнавання «Пароль» і міжнародній системі управління повітряним рухом RBS.

Особливості РАВРЛ «Траса–М»:

 • твердотільний передавач для системи RBS
 • автоматичне виявлення повітряних об’єктів
 • автоматичний захват та супровід повітряних об’єктів
 • антенна система, що складається з ФАР діапазонів RBS і ФАР системи «Пароль»
 • високопродуктивні обчислювальні засоби первинної і вторинної обробки інформації на базі ПЛІС і промислових ПЕОМ
 • можливість отримання додаткової польотної інформації в IV та VI режимах системи «Пароль»

Максимальні межі роботи станції:

 • за дальністю – 2…360 км
 • за азимутом – 360º
 • за кутом місця – 0,5…45º
 • за висотою – 25 км
 • кількість супроводжуваних трас ≥ 250

Час розгортання/згортання – 30/30 хв

Споживана потужність – 8 кВт

Похідне положення

Робоче положення (мобільне використання)

Робоче положення (стаціонарне використання)

Створено: 05 травня 2020
 

Карантин з протидії поширенню коронавірусу COVID-19 та ГРВІ, який був оголошений із середини березня на території України, вніс свої корективи не тільки у організацію виробництва підприємств, а й у діяльність підрозділів соціально–побутової сфери та закладів харчування, які закриті з 17 березня 2020 року.

На КП «НВК «Іскра» функціонує власний комбінат харчування, який за останні роки кардинально оновився – від занедбаної архаїчної їдальні до сучасного, забезпеченого всім необхідним закладу харчування з професійною командою кухарів.

Хочеться відзначити, як швидко та чітко колектив відреагував та пристосувався до нових умов праці через обмеження, пов’язані з посиленням санітарного режиму. За один день було налагоджено роботу комбінату харчування у форматі буфету, зачинені зали прийому їжі для уникнення скупчення людей. Вся їжа продається в одноразовому посуді. У приміщеннях буфетів та кухні проводиться ретельне щоденне прибирання та дезінфекція.

Цікавим є те, що запроваджені умови роботи дали поштовх до розвитку нового напряму діяльності – кухарі серйозно взялись за виготовлення кондитерських виробів власного виробництва на замовлення для працівників підприємства – тортів, тістечок, еклерів. До свята Великодня усі бажаючі мали змогу скуштувати паски виробництва комбінату харчування. Також пекарі почали випікати піцу з різними начинками, яка вже завоювала попит серед іскрівців. Ще одним напрямом стало виготовлення напівфабрикатів, зокрема пельменів та вареників з різноманітною начинкою. Важливо, що всі продукти, використані у приготуванні, якісні, свіжі та не мають шкідливих інгредієнтів.

 Як зазначила керівник комбінату харчування Чхалова Тетяна Василівна: «Ми з  колективом не зупиняємось на досягнутому. Так, є певні нюанси у роботі під час обмежувальних заходів, але ми повністю їх дотримуємось задля здоров’я наших співробітників. Що стосується розвитку комбінату харчування, то у нас є ще багато ідей як урізноманітнити свій асортимент та чим здивувати найвимогливішого споживача».

Колектив нашого підприємства висловлює свою щиру подяку керівництву та професійній команді комбінату харчування за їх плідну роботу і бажає успіхів у реалізації планів та подальшого розвитку.

Створено: 04 травня 2020

 

тел. +38 (061) 271-21-52

e-mail: iskra@iskra.zp.ua

69071, вул.Магістральна 84,
м.Запоріжжя, Україна