Кореспондент АрміяInform побував на навчаннях обслуги радіолокаційного комплексу артилерійської розвідки, який спеціалісти іменують як 1Л220УК. Іншими словами, це новітній вітчизняний комплекс контрбатарейної боротьби. Забігаючи наперед, скажу, що за словами його виробників, комплекс українського виробництва потужніший за іноземні зразки, який наші військові отримали від партнерів. І це надзвичайно приємно, що українські зброярі досягли такого рівня!

Як розповів головний конструктор контрбатарейних і багатофункціональних радарів КП НВК «Іскра» Олексій Залевський, розроблення цього зразка РЛК на підприємстві почали у 2016 році. У 2019-му були проведені успішні державні випробування. І комплекс був прийнятий на озброєння Збройних Сил України.

— Комплекс артилерійської розвідки дає змогу визначати координати стріляючих позицій мінометів, артилерії, координати точок старту ракетних комплексів залпового вогню та оперативно-тактичних ракет. Наразі ми проводимо роботи з авторського нагляду, спостерігаємо, як працює наш комплекс, дослухаємось до пропозицій військових, — зазначив Олексій Павлович.

За його словами, ця станція має високі тактико-технічні характеристики й розкривати їх зараз не на часі. Головне, що підприємство має замовлення від Міністерства оборони за цим напрямом і працює над його виконанням.

— Цю станцію ми отримали ще торік.  Обслуга,  яка на ній працює пройшла навчання на заводі. А згодом  здійснила марш від заводських воріт до пункту постійної дислокації частини, — розповів командир взводу – начальник радіолокаційної станції. — Це наш перший польовий вихід із залученням обслуги. Ми практично випробовуємо цю станцію, максимально тестуємо її.

За словами офіцера, він може об’єктивно порівняти український комплекс з іноземними станціями, які власне є на озброєнні його підрозділу.

— Наша станція більш автоматизована, вона перевищує наявні іноземні зразки, зокрема за дальністю розвідки. Це дозволить використовувати її не на лінії зіткнення, а подалі в тилу, — розповів офіцер.

Ще однією особливістю комплексу є те, що машина управління може перебувати на значній відстані від самої РЛС.  І таким чином збільшується живучість особового складу, який працює на цій станції.

Навчання обслуги нового радіолокаційного комплексу артилерійської розвідки йде паралельно з польовим вишколом курсантів факультету Ракетних військ та артилерії Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Майбутні офіцери-артилеристи для потреб своїх колег з військ і конструкторів державного підприємства виконують вогневі завдання з різних артилерійських систем.

За словами начальника факультету, український радіолокаційний комплекс здатний також підтримувати власну артилерію для більш точного наведення під час контрбатарейної боротьби або просто корегувати вогонь артилеристів.

— Його дальність — колосальна, точність — унікальна, а швидкість — вражає. На певній відстані станції потрібно лише кілька секунд, аби визначити координати стріляючої цілі, — зазначив начальник факультету академії.

За його словами, ефективність застосування й майбутнє роду військ залежатиме саме від таких сучасних розвідувально-вогневих комплексів! Із сучасними засобами розвідки в артилерії  набагато ефективніше та швидше відпрацьовуються  цілі і завдаються удари. Роль артилерії при цьому зросте в рази!

 

За матеріалами сайту https://armyinform.com.ua/2021/04/tremty-vorozha-artyleriye-ukrayinski-vijskovi-osvoyuyut-novitnij-kompleks-artylerijskoyi-rozvidky-zoopark-3/

Створено: 20 грудня 2020

 

Під час робочої поїздки до Запоріжжя Президент Володимир Зеленський відвідав "Науково-виробничий комплекс «Іскра». Голова держави ознайомився з особливостями виробництва радіолокаційної техніки, відвідав складальний цех та монтажну дільницю. Значний інтерес викликали сучасні розробки нової техніки конструкторів підприємства, які мають серйозний потенціал як для потреб Міністерства оборони, так і для іноземних замовників.

«Це прекрасний завод. Він один з небагатьох на сьогодні, у якого немає жодних боргів, прибутковий завод. Вирішено сьогодні питання з нашим новим головою «Укроборонпрому» Юрієм Гусєвим збільшити державне оборонне замовлення на 2021 рік для підприємств «Укроборонпрому», – зауважив Володимир Зеленський.

Також у рамках візиту генеральний директор концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв доповів президенту стосовно поточного стану справ, щодо реалізації процесу трансформації концерну у галузеві холдинги, окреслив плани та задачі що стоять перед командою на найближчий час, та звітував щодо виконання оборонного замовлення для Міністерства оборони України.

фотографії взяті з сайту president.gov.ua

Створено: 22 січня 2021

 

тел. +38 (061) 271-21-52

e-mail: iskra@iskra.zp.ua

69071, вул.Магістральна 84,
м.Запоріжжя, Україна