22 січня відзначається визначне для української нації свято – День Соборності. Сьогодні вшановується пам’ять про важливу історичну подію – 100 років з дня підписання акту злуки Української Народної республіки із Західно-Українською Народною Республікою. Це засвідчило прагнення українців до побудови незалежної суверенної країни.

Акт Злуки був проголошений 22 січня 1919 року на Софійській площі у м. Київ. У керівництва новоствореної держави було багато планів щодо взаємної допомоги в економічній, освітній, мистецькій сферах, проте скрутні часи та тиск з боку радянських та польських військ не дали завершити формування держави.


Пам’ять про День Соборності зберігалась роками в Карпатській Україні, у 1939 році там пройшло урочисте святкування-нагадування про цю історичну подію, в якому взяли учать понад 30 тисяч українців, що приїхали з різних територій.

Бажання жити у соборній державі українці продемонстрували, коли у 1990 році змогли об’єднати за різними підрахунками від півмільйона до трьох мільйонів осіб в акції «Українська хвиля» і утворили живий ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва. Щоб реалізувати проект, знадобилась допомога волонтерів – автомобілістів, медиків. Люди виходили на акцію цілими родинами, стояли, взявшись за руки, відчуваючи єдність та взаємодопомогу. Багато студентів відгукнулись на заклик, і «українська хвиля» дійсно пройшла повз всю країну.

Український живий ланцюг історики визнали одним з наймасовіших у Східній та Центральній Європі. Саме він став передвісником звільнення українців від комуністичного режиму та утворення незалежної держави.

За традицією з 2008 року у День Соборності живий ланцюг влаштовується у Києві. Українці беруться за руки, щоб з’єднати два береги Дніпра через міст Патона, символізуючи дві частини держави – право- та лівобережну.


Цього року відзначається 100-а річниця підписання Акту Злуки. До святкування доєднались у більшості українських міст, зокрема, близько 1000 активістів утворили ланцюг через Дніпро у Києві, а на греблі Дністровської ГЕС об’єднались представники Чернівецької, Вінницької та Хмельницької областей.

Створено: 22 січня 2019

У 2018 році на підприємствах, що входять до складу ДК «Укроборонпром», було розроблено, продемонстровано та направлено на випробування декілька десятків нових та модернізованих зразків озброєння, військової техніки та їх основних складових частин. У концерні відзначають, що до топ-5 розробок увійшов контрбатарейний радар 1Л220УК від НВК «Іскра».
На сайті Укроборонпрому опублікована інформація про найважливіші розробки у галузі оборонної промисловості, що є стратегічно важливими для України. Зокрема, це крилата ракета «Нептун» (ДККБ "Луч"), високоточний снаряд «Квітник» (ДП "НВК "Прогрес"), модернізована реактивна система залпового вогню «Берест» (ДП "Шепетівський ремонтний завод"), оптико-прицільна станція ОПСН-І ("Ізюмський приладобудівний завод") та контрбатарейний радар 1Л220УК, розроблений на нашому підприємстві.
Контрбатарейний радар 1Л220УК за своїми можливостями значно перевищує ті вироби, які зараз перебувають на озброєнні Збройних Сил України. Основна перевага у тому, що використовуватись він може як для розвідки, так і для коригування вогню власної та дружньої артилерії. Технічні можливості радару дозволяють розпізнавати класи стріляючих систем (міномети, артилерія, тактичні ракети), визначати координати місць падіння мін, снарядів чи ракет, виявляти та супроводжувати цілі, у тому числі і безпілотники, що все частіше використовуються для розвідки.
Радіолокаційний комплекс 1Л220УК складається з двох транспортних одиниць:  антенно-апаратної машини та машини управління, де розміщені робочі місця для персоналу. Таке конструкторське рішення дозволило значно підвищити безпеку військових, адже мінімізована загроза ураження противорадіолокаційними ракетами та снарядами в умовах ведення бойових дій. Важливо і те, що антенно-апаратна машина за потреби може працювати автономно, оскільки оснащена виносним робочим місцем.
Контрбатарейний радар 1Л220УК універсальний: його можна використовувати на будь-якій місцевості незалежно від кліматичних умов та інтенсивності радіопротидії. Таке озброєння застосовується і у широкомасштабних військових операціях із концентрацією великої кількості військової техніки, і при необхідності обмеженого втручання для придушення широко розосереджених вогневих засобів та визначення місць стрільби «кочуючих» вогневих засобів, а також у миротворчих операціях для контролю за дотриманням режиму припинення вогню на великій території.

За матеріалами Укроборонпром

Створено: 18 січня 2019

 

тел. +38 (061) 271-21-52

e-mail: iskra@iskra.zp.ua

69071, вул.Магістральна 84,
м.Запоріжжя, Україна