Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль з робочою поїздкою відвідав казенне підприємство «Науково-виробничий комплекс «Іскра». Тут він ознайомився з ходом реконструкції цеху мікроелектроніки, складальним цехом, а також провів зустріч з трудовим колективом.
- Сьогодні приїхав поспілкуватися з колективом «Іскри». Це підприємство відродилося, неначе Фенікс, і нині виробляє найсучасніші радіолокаційні системи для нашого оборонного комплексу. Нині триває переоснащення  підприємства. Ми повністю убезпечили себе від залежності складових деталей Російської Федерації та виготовляємо якісний вітчизняний продукт світового рівня. На «Іскрі» понад 3 тисячі працівників, які останнім часом побачили підвищення середньої зарплатні, адже підприємство знаходиться в динамічному розвитку.Це стосується переоснащення цехів та підвищення потенціалу підприємства. Тут дуже сильне конструкторське бюро і весь той досвід, який фахівці «Іскри» напрацьовували роками, нині використовується у надсучасних технологіях, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

 

Створено: 14 лютого 2019

22 січня відзначається визначне для української нації свято – День Соборності. Сьогодні вшановується пам’ять про важливу історичну подію – 100 років з дня підписання акту злуки Української Народної республіки із Західно-Українською Народною Республікою. Це засвідчило прагнення українців до побудови незалежної суверенної країни.

Акт Злуки був проголошений 22 січня 1919 року на Софійській площі у м. Київ. У керівництва новоствореної держави було багато планів щодо взаємної допомоги в економічній, освітній, мистецькій сферах, проте скрутні часи та тиск з боку радянських та польських військ не дали завершити формування держави.


Пам’ять про День Соборності зберігалась роками в Карпатській Україні, у 1939 році там пройшло урочисте святкування-нагадування про цю історичну подію, в якому взяли учать понад 30 тисяч українців, що приїхали з різних територій.

Бажання жити у соборній державі українці продемонстрували, коли у 1990 році змогли об’єднати за різними підрахунками від півмільйона до трьох мільйонів осіб в акції «Українська хвиля» і утворили живий ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва. Щоб реалізувати проект, знадобилась допомога волонтерів – автомобілістів, медиків. Люди виходили на акцію цілими родинами, стояли, взявшись за руки, відчуваючи єдність та взаємодопомогу. Багато студентів відгукнулись на заклик, і «українська хвиля» дійсно пройшла повз всю країну.

Український живий ланцюг історики визнали одним з наймасовіших у Східній та Центральній Європі. Саме він став передвісником звільнення українців від комуністичного режиму та утворення незалежної держави.

За традицією з 2008 року у День Соборності живий ланцюг влаштовується у Києві. Українці беруться за руки, щоб з’єднати два береги Дніпра через міст Патона, символізуючи дві частини держави – право- та лівобережну.


Цього року відзначається 100-а річниця підписання Акту Злуки. До святкування доєднались у більшості українських міст, зокрема, близько 1000 активістів утворили ланцюг через Дніпро у Києві, а на греблі Дністровської ГЕС об’єднались представники Чернівецької, Вінницької та Хмельницької областей.

Створено: 22 січня 2019

 

тел. +38 (061) 271-21-52

e-mail: iskra@iskra.zp.ua

69071, вул.Магістральна 84,
м.Запоріжжя, Україна