У минулому році підприємство досягло високих показників діяльності. У грудні на підсумковій конференції ГК «Укроборонпром» КП «НВК «Іскра» було відзначене двома нагородами. Завод визнаний «Кращим підприємством щодо виконання умов колективного договору», а також «Кращим підприємством 2017 року у сфері якості» серед підприємств в області виготовлення і ремонту ракетно-артилерійського озброєння, систем радіолокації, радіозв'язку та протиповітряної оборони.
«Іскра» успішно виконує усі договірні зобов’язання перед Міністерством оборони України! У 2017 році достроково виконано Державне оборонне замовлення. Згідно зі статистикою, на кінець року, темп росту обсягів виробництва за Державним оборонним замовленням становить 160,3 % – це більш ніж в 1,5 рази перевищує показники минулого року.
Підприємство – один із найбільших платників податків міста. За 11 місяців 2017 року в бюджети різних рівнів «Іскра» перерахувала близько 222 млн грн.
Підприємством створюються нові вироби, активно ведеться винахідницька діяльність, оновлюється виробництво.
Обсяг науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, виконаних за 2017 р. фахівцями науково-технічного центру КП «НВК «Іскра», склав більше ніж 52 млн грн, у тому числі: за власні кошти підприємства – 24,6 млн грн, за кошти інших замовників – 27,6 млн грн.
У 2017 році підприємством було завершене розроблення і виготовлені дослідні зразки двох нових радіолокаційних станцій 80К6Т та МР18, фінансування яких проведене повністю за рахунок власних коштів. Загальний обсяг фінансування вищезазначених проектів склав близько 148 млн грн.
Виріб 80К6Т одержав високу оцінку від вищого керівництва держави.
У 2017 році освоєне виробництво та виготовлені нові види техніки: станція перешкод Р-330 та станція перешкод TRC.
Також завершено розробку конструкторської документації засобів контрбатарейної боротьби, розпочато роботи з виготовлення дослідного зразка.
Підприємство на високому рівні забезпечує життєвий цикл своєї продукції. Ведеться постійна модернізація, метою якої є розвиток та максимальна відповідність вимогам замовників до сучасної радіолокаційної техніки. Це, нарівні з забезпеченням обороноздатності України, гарантує стабільний інтерес та попит на зовнішніх ринках.
На підприємстві розроблено та схвалено ДК «Укроборонпром» «Стратегію розвитку  КП «НВК «Іскра» на 2018-2022 рр.». Відповідно до погодженої стратегії розвитку у фінансовому плані тільки на 2018 рік передбачено фінансування витрат на розвиток виробництва та оновлення основних засобів  більше ніж на 86 млн грн. Це майже досягає рівня вкладень у модернізацію основних фондів за попередні три роки разом.
За ініціативою Науково-виробничого комплексу «Іскра» підписано угоду з дванадцятьма підприємствами різних форм власності про створення Кластера (об’єднання підприємств), що відкриває додаткові можливості для високоефективної роботи.

Створено: 14 лютого 2018

ДК "Укроборонпром" розпочав створення кластеру радіолокації, зв‘язку та РЕБ, ведучим підприємством якого стане запорізьке підприємство КП "Науковий виробничий комплекс "Іскра". Це рішення прийнято на підставі значних успіхів підприємства, які були досягнуті за останні роки.

В першу чергу, мова йде про значне зростання у 2017 році обсягів реалізації продукції для потреб Міністерства Оборони України, який у порівнянні з 2015 роком зріс у 8 разів.

Протягом року, "НВК "Іскра" було завершено розроблення та виготовлено дослідні зразки двох нових радіолокаційних станцій 80К6Т та МР18, фінансування яких проведене повністю за рахунок власних коштів. Загальний обсяг фінансування вищезазначених станцій склав близько 148 млн грн.  Окрім того, у 2017 році освоєне виробництво та виготовлені нові види техніки.

Ця та інша діяльність підприємства дозволила у 2017 році сплатити до бюджетів  усіх рівнів понад 222 млн грн. податків, а також збільшити зарплату працівників у 1,8 разів. Зараз середньомісячна заробітна плата по підприємству становить 11 484,3 грн. Це у 1,7 разів перевищує заробітну плату в середньому по Запорізькій області, та на 15 % перевищує середній рівень оплати праці по м. Києву.

Враховуючи ці та інші успіхи, "НВК "Іскра"стала ключовим підприємством кластеру радіолокації, зв‘язку та РЕБ, який зараз проходить стадію формування. До цього кластеру увійдуть провідні підприємства ДК "Укроборонпром" та компанії приватного сектору економіки: ДП "Науково-дослідний інститут "Квант-Радіоелектроніка", ДП "Науково-дослідний інститут радіолокаційних систем", ДП "Науково-дослідний інститут радіоелектронної техніки", ДП "Новатор", ТОВ "Телекарт-Прилад", ТОВ "Український науково-дослідний інститут комп’ютерних технологій" та інші.

Поєднання наукових та виробничих потенціалів провідних підприємств країни у галузі радіолокації дасть можливість розробляти нові наукоємні та  високотехнологічні зразки військової техніки.

Створено: 07 лютого 2018

тел. +38 (061) 271-22-11

e-mail: iskra@iskra.zp.ua

69071, вул.Магістральна 84,
м.Запоріжжя, Україна