Науково-виробничий комплекс "Іскра", що входить до складу ДК "Укроборонпром," успішно освоїв виробництво виробів із комплексу перешкод Р-330УМ "Мандат" та відвантажив перші дві станції  для виконання завдань за призначенням до Збройних Сил України.
Як зазначив начальник представництва замовника № 4222 підполковник Анатолій Саневич, вироби Р-330УВ1М та Р-330УВ2М дуже необхідні на фронті. Вони успішно пройшли кваліфікаційні випробування та за рядом характеристик не мають аналогів у світі.
Перший зразок мобільного комплексу РЕБ "Мандат" у складі семи станцій був розроблений і виготовлений Публічним акціонерним товариством "Топаз". У 2014 р. він пройшов Державні випробування і був прийнятий на озброєння, але, в силу обставин, виготовлення комплексу "Мандат"  на ПАТ "Топаз" у Донецьку для України стало неможливим.
В 2015 р. керівництвом КП "НВК "Іскра" спільно з Міністерством Оборони України було прийнято рішення "Про порядок організації виробництва комплексу Р-330УМ на площах КП "НВК "Іскра"". Це рішення дало старт відновленню виробництва. Одночасно з поновленням виробництва, конструктори НВК "Іскра" провели величезний обсяг конструкторських  робіт, пов’язанних з імпортозаміщенням та заміною постачальників складових та комплектуючих.
Начальник відділу організації забезпечення технікою РЕБ Центрального управління РЕБ Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України підполковник Юрій Мотолига, який брав участь у проведенні випробувань і здійснював приймання станцій, зазначив: "Сьогодні в Україні немає жодного підприємства, за винятком КП "НВК "Іскра", яке здатне розробити та виготовити сучасні засоби РЕБ". Він також особисто подякував колективу підприємства за виконану роботу і пообіцяв керівництву КП "НВК "Іскра" зробити все можливе, щоб у підприємства була перспектива з виготовлення засобів РЕБ та їх подальшої модернізації.

Створено: 01 листопада 2017

Державний концерн «Укроборонпром» вперше представив передові розробки українського оборонно-промислового комплексу на міжнародній виставці озброєння AUSA (Association of the US Army) у Вашингтоні.
«Виставка AUSA - це один з найбільш впливових світових оборонних форумів, на якому представляють новітні зразки військової техніки та озброєнь. В цьому році ми стаємо на рівних зі світовими лідерами, тому участь Концерну в цій виставці є знаковою
подією для всієї України », - заявили в Концерні.
В рамках міжнародної виставки озброєнь AUSA-2017, директор Науково-виробничого комплексу «Іскра» Юрій Пащенко та головні конструктори проектів - Олексій Залевський та Дмитро Семенов, за участю аташе з питань оборони при Посольстві України в США, генерал-майора Володимира Гаврилова провели ділові зустрічі з представниками американських оборонних компаній і обговорили можливість співпраці з розробки нових перспективних зразків військової техніки, а також поставок високотехнологічних компонентів.

делегація КП «НВК« Іскра »Дмитро Семенов, Юрій Пащенко,
Олексій Залевський та Jim Daniels, віце-президент компанії SRC

«Реформи, які зараз проводяться в сфері ОПК України, покликані максимально швидко інтегрувати український досвід в ефективну кооперацію з американськими компаніями за сучасними міжнародними стандартами. Наші фахівці демонструють
високий професійний рівень. Вже сьогодні нам вдалося закласти основу для створення нових можливостей для обох країн», зазначив директор КП «НВК «Іскра» Юрій Пащенко.
«Головною метою участі Державного концерну «Укроборонпром» в міжнародній виставці AUSA є налагодження кооперації з американськими компаніями», - зазначив глава концерну Роман Романов. За його словами, пошук нових можливостей для кооперації з американським бізнесом, реалізація нових спільних проектів з виробництва засобів захисту, а також пошук готових високотехнологічних рішень для їх швидкої інтеграції в українські зразки озброєння є пріоритетними напрямками роботи для промисловості обох країн.
«Забезпечення безпеки України означає безпеку всієї демократії в світі. Цього можна досягти тільки завдяки співпраці зі своїми стратегічними партнерами», - підкреслив глава Концерну Роман Романов.
Нагадаємо, США є одним з найважливіших партнерів «Укроборонпрому», з яким реалізуються спільні проекти в сфері виробництва сучасного озброєння і відбувається поглиблення співпраці в сфері безпеки.

Створено: 30 жовтня 2017

тел. +38 (061) 271-22-11

e-mail: iskra@iskra.zp.ua

69071, вул.Магістральна 84,
м.Запоріжжя, Україна